Jak tanio zaaranżować salon?

Nawet modne wnętrza są w stanie szybko się nam nudzić, jeśli nic w nich nie zmieniamy. Na szczęście nie trzeba wykonywać remontu, ani kupować nowych mebli do salonu, żeby czuć się w nim dobrze. Wystarczy kilka prostych tricków, dzięki którym wnętrze nabiera całkiem innego charakteru.

Jak odmienić salon i sprawić, że zachwyci gości?

Przede wszystkim, warto zadbać o kwestię dodatków. Najlepiej, jeśli pomieszczenia takie jak salon urządzane są w sposób neutralny, ponieważ wówczas wystarczy zmienić kolorystykę i styl kilku dodatków, aby pokój całkowicie się odmienił. Doskonale działa zmiana rzeczy takich, jak zasłony okienne, poduszki na kanapie, dywan, czy świeczniki. Warto postawić na modne kolory, takie jak karminowa czerwień, navy blue, czy musztardowa żółć. Zmieniając co roku styl dodatków sprawiamy, że salon wydaje się być nowym pomieszczeniem, a za jakiś czas możemy do nich z powodzeniem wrócić.

Jakie dodatki do salonu wybrać, żeby był zawsze modny?

Najlepiej dość uniwersalne. Wspaniale sprawdza się zawsze styl skandynawski, ponieważ jest to połączenie nowoczesności z klasyką. W pomieszczeniach urządzanych w stylu skandynawskim można też znaleźć naturalne drewno, kamień i szkło.

Nie warto przepłacać za dodatki, które znajdą się w salonie. Dzisiaj w sklepach sieciowych można znaleźć naprawdę piękne i modne rzeczy w rozsądnych cenach. Wówczas nie szkoda jest raz na jakiś czas wynieść część z nich do piwnicy i wymienić na całkiem inne. Z tego sposobu korzysta wielu profesjonalistów projektujących wnętrza.

Leave a comment