Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bajki – które z nich zapadły nam najbardziej w pamięci?

Bajki to bez wątpienia segment który wielu z nas pozostaje mocno w pamięci. Często wracamy do bajek nawet po wielu latach, chcąc sobie odświeżyć obraz naszego dzieciństwa. Szczególnie w momencie, kiedy dzisiejsze bajki kompletnie nie przypominają tego, co nam było wpajane na początku lat 90-tych lub lat wcześniejszych. Do których bajek najczęściej lubią wracać widzowie?

Bajki lat 90-tych

Chyba każdy z nas zna złote bajki tych lat. Świat Według Ludwiczka a także wiele innych serii dubbingowanych dla nas w tym czasie dzięki takim kanałom jak Fox Kids z pewnością pozostały w naszej pamięci do dzisiaj. Bajki takie jak Wojownicze Żółwie Ninja, Dragon Ball a także Tsubasa są znane większości rocznikom z tych lat. Zresztą moda na te bajki wraca po dzień dzisiejszy i są to tytyły, które trudno będzie wymazać z pamięci wielu generacji młodych osób.

Bajki lat 2000

Późniejsze bajki zaczęły przybierać już trochę inną postać. Z pewnością jedną z bajek która odbiła się najszerszym echem jest seria Pokemon. Ta zresztą po dzień dzisiejszy cieszy się wielkim uznaniem wśród dzieci i dorosłych na całym świecie. Słodkie stworki cały czas doczekują się nowych serii serialowych, filmów pełnometrażowych a także nowych gier komputerowych i konsolowych.

Pokazuje to jasno iż jest to bajka przełomowa, która na całym świecie odcisnęła swoje piętno. Bardzo dobrym odniesieniem do tego jest bajka Digimon, która chciała konkurować w bardzo podobnej konwencji lecz dziś jest już dla wielu z nas mglistym wspomnieniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment