Lifting: nici versus zabieg – co wybrać?

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem rozwiązania problemów spowodowanych zwiotczeniem skóry twarzy – takich jak opadające policzki – była operacja liftingu twarzy. Oczywiście – zabiegi odnowy skóry mogą pomóc przywrócić pewien stopień jędrności, ale po pojawieniu się luźnej skóry tak naprawdę tylko skalpel może ją usunąć. Jednakże prawda jest taka, że nie wszyscy są gotowi lub mogą mieć operację. Jeśli jesteś w jednej z tych grup, z przyjemnością dowiesz się, że opracowano nowy rodzaj procedury wypełniającej lukę między nieinwazyjnym odmładzaniem twarzy a operacją liftingu twarzy – są to: nici do liftingu pdo.


Nici do liftingu – na czym to polega?

Lifting z wykorzystaniem nici jest specyficznym rodzajem procedury, w której tymczasowe nici są używane do wytworzenia subtelnego, ale widocznego „liftingu” na skórze. Zamiast chirurgicznie usunąć luźną skórę twarzy pacjenta, chirurg kosmetyczny po prostu zawiesza ją, zszywając jej części. Powoduje to lekkie pociągnięcie skóry do tyłu, a zatem uniesienie i zaciśnięcie twarzy. Oprócz tego, że są idealne do podnoszenia skóry, nici zwalczają starzenie się w inny sposób: wywołując „reakcję leczniczą” organizmu i powodując, że ciało kieruje duże przypływy kolagenu do tych obszarów. Jest to ważne ze względu na istotną rolę kolagenu w procesie starzenia.

Kolagen pomaga wspierać „czynniki wzrostu”, które znacznie wpływają na stan naszej skóry. Oprócz stosowania do gojenia się ran – kolagen sprawia, że skóra jest:

  • mocna,
  • jędrna,
  • elastyczna.

Wraz z wiekiem nasze ciała stopniowo wytwarzają coraz mniej kolagenu, co prowadzi do 80% zmniejszenia grubości skóry po około 70 latach życia. Ta utrata objętości i siły jest dużym czynnikiem w tworzeniu nadmiaru skóry i zmarszczek. Gdy skóra staje się słabsza, nie jest już w stanie odpowiednio podeprzeć tkanek pod nią, co oznacza, że grawitacja ciągnie ją w dół i rozciąga. Napełnianie skóry twarzy świeżym kolagenem, gdy objawy zwiotczenia skóry są nadal łagodne, mogą pomóc zarówno zmniejszyć jej luźność (poprzez pogrubienie i nawilżenie skóry), jak i zapobiec pogorszeniu (wzmacniając skórę).

Innymi słowy, proces ten zapewnia ciągłe i postępujące odmładzanie tkanek twarzy. Pacjenci, którzy decydują się na nici do liftingu pdo w celu stymulacji kolagenu, zauważą stopniową poprawę napięcia i jędrności skóry. Rzeczone nici pozostaną na miejscu, ale reakcja lecznicza organizmu będzie stale aktywowana, ponieważ ciało będzie chciało „leczyć” te obszary i usunąć nici.

Ciało jest biologicznie zaprogramowane do reagowania w ten sposób, gdy wyczuje wszelkie ciała obce obecne w skórze właściwej. Na szczęście, z racji tego, że nici do liftingu pdo są maleńkie i umieszczone pod skórą – pacjent nie odczuje tego. Większość ludzi w ogóle ich nie czuje, gdy skóra wokół nich się zagoi.


Dlaczego nici do liftingu pdo a nie tradycyjny zabieg liftingujący?

Dla wielu pacjentów największą zaletą nici
zamiast liftingu jest znacznie skrócony czas powrotu do zdrowia. Kiedy pacjent przechodzi operację liftingu, musi musi zorganizować kogoś, kto odwiezie go ze szpitala do domu. Większość pacjentów po liftingu wymaga również całodobowej pomocy ze strony opiekuna – przez co najmniej trzy dni po operacji.

Leave a comment