Pielęgnacja skóry atopowej

Osoby posiadające skórę atopową to osoby borykające się z problemem atopowego zapalenia skóry (AZS). Ta przewlekła i genetycznie uwarunkowana choroba powoduje, że pielęgnacja skóry jeszcze bardziej niż zwykle musi być odpowiednio dobrana, zrównoważona i nastawiona na łagodzenie i zapobieganie objawom. Najczęściej występujące objawy to swędzenie, rogowacenie i zaczerwienienia, które świadczą o trwających ogniskach zapalnych.

Wielozadaniowość i skuteczność w walce z chorobą to główne cele, które przyświecały przy tworzeniu linii kosmetyków ATOPIS od Novaclear. Produkty z tej linii opracowane zostały w oparciu o odpowiednio dobrane składniki aktywne, bez których pielęgnacja skóry atopowej nie byłaby tak skuteczna.
Głównym składnikiem linii ATOPIS jest certyfikowany olej z nasion konopii. To właśnie dzięki niemu możliwe jest ukojenie swędzenia, suchości i napięcia skóry. Ten olej doskonale nawilża i łagodzi, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9 wpływają na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Jego działanie skupia się przede wszystkim na odbudowie powłoki hydrolipidowej naskórka i jednocześnie zmniejsza pojawiające się stany zapalne skóry z AZS. W pielęgnacji skóry atopowej ważną rolę spełnia również pantenol, który silnie nawilża i regeneruje naskórek poprzez przyspieszenie procesu gojenia. Pielęgnacja skóry atopowej, suchej i wrażliwej została opisana dokładnie na stronie Novaclear.

W formule kosmetyków ATOPIS użyte zostały również takie składniki jak antyseptyczny ekstrakt z korzenia lukrecji, łagodząca alantoina oraz witamina E, która jest niezastąpiona w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Do produktów dodano również naturalną glicerynę, dzięki której transport składników aktywnych w głąb skóry jest efektywniejszy.

Kosmetyki do skóry atopowej ATOPIS to kompleksowa codzienna pielęgnacja. Znajdziesz tutaj zarówno rewelacyjne żele pod prysznic, balsamy nawilżające, szampony oraz produkty do pielęgnacji najbardziej wymagającej i podatnej na uszkodzenia skóry dłoni i twarzy. Przekonaj się, że atopowe zapalenie skóry nie musi być tak dokuczliwe jak dotychczas.

Leave a comment