Czym charakteryzują się wykładziny dywanowe obiektowe?

Poszukiwanie idealnej wykładziny nie jest łatwą sprawą, ale zdecydowanie warto pochylić się nad tą kwestią i poświęcić jej odpowiednią ilość czasu. Gdy urządzamy mieszkanie, staramy się dokładnie dopasować jej wygląd do stylu wystroju. Podobnymi zasadami kierują się osoby odpowiedzialne za urządzanie obiektów – starają się dobrać takie wykładziny, żeby całość prezentowała się w modny i nowoczesny sposób. Wyróżnić można kilka zasadniczych różnic między aranżacją przestrzeni publicznej i domowej i koniecznie trzeba  nich pamiętać, jeśli nie chcemy żałować swoich zakupów.

 

Jakie kwestie wziąć pod uwagę podczas wyboru wykładziny dywanowej przeznaczonej do hoteli, do biura, do sal konferencyjnych?

 

Nasze działania dobrze będzie rozpocząć od podstawowego kroku – określenia, jakie warunki na co dzień panują w pomieszczeniu, które aranżujemy. Czy nasz obiekt jest szczególnie mocno uczęszczany? Na jakie zagrożenia narażona jest powierzchnia? Czy możemy wyróżnić konkretne cechy produktu, które ułatwią korzystanie z przestrzeni? Odpowiedzenie sobie na te pytania znacznie ułatwi nasz proces zakupowy. Kategoria “wykładzin obiektowych” jest bardzo pojemna i zawierają się w niej wyroby o bardzo różnych parametrach.

 

  1. Wykładzina biurowa

 

Wśród wykładzin dywanowych biurowych najczęściej znajdziemy modele o zachowawczym, neutralnym charakterze. Zbyt żywe kolory mogłyby dekoncentrować pracowników. Nie w każdym przypadku ma to jednak zastosowanie. We współczesnych biurach coraz chętniej stosuje się żywą kolorystykę. Dość duże znaczenie ma tutaj również odporność wykładziny na zabrudzenia. Rozwiązania pętelkowe i igłowane to świetna opcja, jeśli zależy nam na estetycznej nawierzchni. Zwarta struktura sprawia, że zanieczyszczenia nie przedostają się do trudno dostępnych warstw wykładziny. Warto też wspomnieć o funkcjonalności nawierzchni. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

 

  1. Wykładziny dywanowe przeznaczone do hotelu i do sal konferencyjnych

 

Wystrój moteli, hoteli i innych punktów noclegowych ma wzbudzić u gości pozytywne odczucia. Podejmuje się więc konkretne kroki, żeby wykreować otoczenie schludne i eleganckie. W lokalach o wysokim standardzie aranżacja ma sprawić, że goście poczują, że mają do czynienia z czymś luksusowym i wyjątkowym. Aby zrealizować ten cel, wybiera się odpowiednie wykładziny dywanowe . Na niektórych nawierzchniach warto ułożyć wykładzinę z krótszym włosem, bo to ułatwi przejazd walizek (foyer, hall). Jednocześnie te w hallach powinny być na tyle grube, aby tłumić kroki gości; jeśli o to nie zadbamy, możemy dostawać skargi związane z hałasem. Właściwe wygłuszenie jest też ważne, gdy wybieramy wykładziny do sal konferencyjnych.

 

W apartamentach z kolei można pokusić się o wykładziny o wyższej gramaturze. To łatwy sposób na wykreowanie przyjemnej, domowej atmosfery. W profesjonalnych sklepach, takich jak np. BR Wykładziny, bez trudu znajdziemy wszystkie te warianty.

 

  1. Wykładziny dywanowe przemysłowe

 

Jeśli poszukujemy wykładziny do garażu, magazynu, zakładu produkcyjnego, warsztatu lub do hali, sięgnijmy po wykładzinę dywanową przemysłową. To zdecydowanie inne środowisko, niż to, z którym mamy do czynienia chociażby w hotelach czy w salach konferencyjnych. Na wyposażenie działają wysokie/niskie temperatury; dodatkowo mogą pojawić się tu zabrudzenia chemikaliami. Wykładzina tego typu musi się łatwo czyścić i nie odkształcać się, nawet jeśli zadziałamy na nią znacznymi ciężarami. W niektórych miejscach pracy istotna jest też antypoślizgowość. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, producenci oferują również rozwiązania z atestami na łatwopalność.

 

Wykładziny dywanowe w płytkach i w rolkach – czym się różnią?

 

Trudno wyróżnić lepsze rozwiązanie, bo w każdym z nich można znaleźć zalety oraz pewnie niedogodności. Wykładzina dywanowa w rolce pozwala uzyskać efekt idealnie gładkiej przestrzeni Atrakcyjnie wygląda szczególnie w pomieszczeniach sporych rozmiarów. Niestety zabrudzenia mogą skutecznie zniszczyć ten efekt. Jeśli złośliwa plama nie chce się wywabić, będzie trzeba kupić nową wykładzinę. Wykładzina dywanowa w płytkach nie pozwoli nam osiągnąć efektu idealnie jednolitej nawierzchni, ale dzięki niej ale z jej pomocą możemy dowolnie mieszać poszczególne elementy i tworzyć unikalne wzory. To opcja, która przypadnie do gustu ludziom traktujących priorytetowo atrakcyjny wygląd oraz ekonomiczne rozwiązania. Jeśli któraś z płytek się zabrudzi, wystarczy ją wyrzucić, a w jej miejsce wstawić nowy element.

 

Nie da się wybrać optymalnej wykładziny obiektowej, jeśli nie weźmiemy pod uwagę uwarunkować konkretnej przestrzeni Taki zakup może być dość kosztowny, zwłaszcza jeśli poszukujemy rozwiązania do dużego obiektu. Jeśli samodzielnie przeprowadzony research nie okaże się wystarczający, udajmy się do profesjonalnego sklepu i skorzystajmy z doradztwa wykwalifikowanej osoby.

Leave a comment