Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pozbyć się starej papy? Utylizacja papy, co musisz wiedzieć?

Dzięki swoim świetnym właściwościom izolacyjnym, powszechnie stosowana jest podczas budowy dachu czy zmiany już istniejącego pokrycia dachowego. O ile praca z nowym materiałem jest dość łatwa i nie stwarza większych problemów to już usunięcie starej papy jest kłopotliwe. Dlaczego? Sam proces zdejmowania starej papy wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności. Pozostałości tego surowca mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyrzucić starą papę, podpowiadamy.

Z czego zrobiona jest papa budowlana?

Właściwości papy to przede wszystkim doskonała izolacja przed wodą, wilgocią oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Na papę budowlaną składa się specjalna wkładka nośna, wykonana z włókna szklanego, tekturowego lub tworzywa sztucznego, które nasączane jest mieszanką asfaltową lub smołą. Z tego względu papa budowlana wymaga szczególnego i z góry ustalonego trybu utylizacji, aby uchronić środowisko naturalne (w tym nas samych), przed jej szkodliwym wpływem.

Gdzie wyrzucić papę? Czy można pozbyć się papy na własną rękę?

Tak, oczywiście można na własną rękę wywieźć starą papę, jednak może to być dość utrudnione zadanie. Głownie ze względu na to, że nie wszystkie wysypiska ją przyjmują od osób prywatnych. Jeżeli ilość papy jest niewielka to można spróbować wywieźć papę do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), właściwego dla miejsca zamieszkania. Niestety nie każdy z takich punktów przyjmuje odpady papy, dlatego warto najpierw zadzwonić i dopytać o szczegóły. Plusem jest jednak to, że oddanie odpadów do PSZOK jest bezpłatne.

Kontener na papę, worek Big Bag na papę – wynajem

To sprawdzone i powszechnie stosowane rozwiązanie zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Możemy wybierać spośród wielu możliwości – dla niewielkiej ilości papy świetnie sprawdzi się pojemny i wytrzymały worek Big Bag. Natomiast dla większej ilości tego typu odpadów warto rozważyć wynajem kontenera na papę. Każda z tych opcji to spora oszczędność czasu oraz pewność, że tym dość niebezpiecznym odpadem zajmie się wyspecjalizowana firma. Więcej o wielu zaletach i możliwościach kontenerów przeczytasz na Zamów-kontener.pl .

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment