Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Regulatory ładowania mppt – na czym polega specyfika ich działania?

Na rynku możemy zetknąć się z dwoma typami ładowania urządzeń układów fotowoltaicznych. Pierwszym z nich jest to układ PWN, który należy do tańszych, acz mniej wydajnych rozwiązań. O wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem jest regulator ładowania mppt. Takowe rozwiązanie cechuje się szeregiem zalet jednakże największą z nich jest fakt pełnego wykorzystania potencjału paneli fotowoltaicznych, a tym samym uzyskanie o wiele większego zysku energetycznego. Już na wstępie należy zaznaczyć się, że porównując oba te rozwiązania, jeżeli posiadamy model ładowania pwm, a nasze zużycie energii będzie znacznie większe to nie należy sugerować się tym, że powinniśmy dokupować kolejny panel fotowoltaiczny. O wiele skuteczniejszym i wydajniejszym podejściem będzie zainwestowaniem właśnie w regulator ładowania mppt. Dzięki czemu połączenie paneli szeregowo z takowym regulatorem skutkować będzie o wiele bardziej wydajną pracę nawet niż 4 panele połączone równolegle regulatorem pwm.

Regulatory ładowania mppt i ich główne zalety

Tak naprawdę regulator ładowania mppt nie tylko podnosi wydajność całego systemu w słońcu, ale także pozwala na korzystanie z energii słonecznej w cieniu. Oczywiście wydajność tego typu rozwiązania będzie odpowiednio niższa, jednakże szczególności w Polsce gdzie nie ma zbyt wielu słonecznych pozwali to na generowania energii. Wśród innych zalet tego typu ładowania należy wyróżnić, że regulatory ładowania mppt pozwala po pierwsze na uzyskanie pełnej mocy, a po drugie na uzyskanie punktów średniej mocy. W ostatecznym rozrachunku umożliwia to o wiele bardziej optymalnym pracą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment