Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak przechowywać znaczki pocztowe?

Zbieranie znaczków to ciekawe hobby, które wymaga od kolekcjonera znajdowania i kupowania znaczków z krajów na całym świecie, lub takich, które postanowili zbierać – mogą być tematyczne, albo z wybranych kontynentów. Kolekcjonerzy poświęcają dużo czasu i pieniędzy na znalezienie idealnych znaczków do uzupełnienia swoich kolekcji. Jednak wiele osób nie wie, jak właściwie przechowywać swoje znaczki.

Najpierw sortowanie, potem przechowywanie

Zbierając znaczki z całego świata, albo konkretnych państw, najpierw trzeba je odpowiednio poukładać dla każdego kraju. Kolejnym krokiem jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Aby zachować swoje znaczki w dobrym stanie, należy przestrzegać pewnych wskazówek dotyczących przechowywania.

Porady dotyczące przechowywania znaczków

Po pierwsze, należy przechowywać znaczki pocztowe w ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Ekspozycja na światło powoduje, że stemple z czasem żółkną. Ponadto należy unikać przechowywania znaczków w metalowych pojemnikach, ponieważ metal bardzo się nagrzewa podczas wkładania znaczków do środka. Zamiast tego wybierz twarde plastikowe pojemniki z pokrywką. Możesz także kupić specjalne etui do przechowywania znaczków, które pomogą je zachować.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje znaczki, jest unikanie wystawiania ich na działanie wysokich temperatur. Wysokie temperatury mogą stopić klej z twoich znaczków, powodując, że będą one bezwartościowe. Ponadto nie wyrzucaj starych znaczków, których już nie używasz. Wielu ludzi wyrzuca stare znaczki, których już nie używają, nie zdając sobie sprawy, że za jakiś czas mogą one uzyskać sporą wartość kolekcjonerską. Możesz zachować te nieużywane znaczki na później, przechowując je w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Jak dobrze opisywać kolekcję?

Aby zachować swoją kolekcję, powinieneś również oznaczyć pudełka i segregatory datą umiejscowienia w nich walorów. W ten sposób, jeśli ktoś znajdzie twoje pudełko ze starymi znaczkami na wyprzedaży garażowej, będzie wiedział, kiedy je kupiłeś i jak długo miałeś w swoim posiadaniu. Dobrym pomysłem jest również zapisanie nazwiska kolekcjonera oraz miejsca, z którego pochodzi kolekcja znaczków, aby mogła być zwrócona, jeśli ktoś ukradnie Twoją kolekcję.

Przechowywanie znaczków pocztowych to zadanie, które należy wykonywać prawidłowo, aby je zachować. Na szczęście kolekcjonerzy znaczków mają do dyspozycji wiele sposobów przechowywania. Mogą wybrać to, co jest dla nich najlepsze, na podstawie miejsca zamieszkania, na przykład kolekcjonerzy w klimacie północnym mogą przechowywać swoje znaczki w zimnym otoczeniu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Podczas gdy kolekcjonerzy w klimacie południowym mogą preferować cieplejsze środowisko z minimalną ekspozycją na światło słoneczne. Więcej informacji an stronie https://aukcjefilatelistyczne.pl/

Praktyczne klasery

Album na znaczki pocztowe nosi nazwę klaser. W nim są specjalne, dość sztywne i bardzo często ciemne karty. A na nich znajdują się foliowe paski, w których umieszcza się znaczki. Warto zadbać, aby nie nachodziły one na siebie, bo mogą się posklejać. Dlatego tak ważne, aby miejsce do przechowania znaczków, było pozbawione wilgoci. Można potem, taki klaser dodatkowo włożyć do plastikowego pudełka z pokrywką. Ważne, aby był on możliwie, jak najbardziej zabezpieczony przed czynnikami, mogącymi zniszczyć kolekcję. Dodatkowo polecane jest także robienie notatek, odnośnie tego, kto jest właścicielem znaczków, ale także kiedy i gdzie zostały one kupione. Takie notatki, bywają bardzo pomocne w przypadku ustalania wartości kolekcji, ale także stanowią dodatkowe dane historyczne. Podpisane albumy, to także dobra opcja, w przypadku gdyby ktoś niepowołany przywłaszczył sobie naszą własność. Najlepiej zrobić to w takim miejscu, albo kilku, tak żeby nikt się nie spodziewał. Zbieranie znaczków, to frajda dla amatora, ale kiedy się nam znudzi, albo u schyłku życia, można potem podarować komuś swoją kolekcję.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment