Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie wsparcie psychologiczne możesz liczyć?

W przypadku terapii traumy Psychotraumatolog udziela pomocy psychologicznej osobom które doświadczyły urazów (traum), bez względu na źródło samego zdarzenia. Doświadczenie traumy nie musi być związane bezpośrednio z nami; może mieć też związek z członkami rodziny, przyjaciółki, czy znajomymi z pracy. Wystarczy, że usłyszymy, że coś wydarzyło się strasznego dla ważnej dla nas osoby i już nasz umysł zaczyna kodować dane wydarzenie. To jak dane wydarzenie zostanie zakodowane w naszym umyśle zależy od wielu czynników. W codziennej pracy spotykam się z osobami, które brały udział w wypadkach samochodowych, są po utracie bliskich, doświadczyły lub doświadczają przemocy czy też zostali zwolnieni po 30 latach z miejsca pracy. Psycholog traumy powinien umieć zdiagnozować PTSD lub też inną jednostkę u osoby, która prosi o wsparcie psychologiczne Wrocław, dlatego też ważne jest aby zwrócić uwagę na wykształcenie specjalisty.

Tutaj wykształcenie psychologiczne będzie konieczne nie tylko do zakupu testów psychologicznych ale przede wszystkim warsztatu diagnostycznego, zaś samo wykształcenie kierunkowe w Psychotraumatologii – niezbędne do bezpośredniej pracy. Dlaczego o tym piszę? Terapia traumy to nie terapia zaburzenia osobowości i tutaj niestety podejście psychoanalityczne się nie sprawdzi, chyba, że chcemy aby klient, czy pacjent po sesji wyszedł bardziej straumatyzowany. Praca z traumą wymaga od psychotraumatologa elastyczności i wysokich umiejętności w zastosowaniu zarówno technik oddolnych czy odgórnych (kognitywnych). Podejmując się pracy z osobą która doświadczyła traumy lub traum moim zadaniem jest taka praca z tą osobą aby polepszyć jej codzienny komfort funkcjonowania; od pracy z emocjami, po zachowanie. Sama praca to nie tylko protokoły ale i psychoedukacja klienta/ pacjenta w zakresie zdrowia psychicznego.

+Artykuł sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One comment on “Na jakie wsparcie psychologiczne możesz liczyć?

Leave a comment