Fachowe doradztwo, czyli Szczecin i remonty

Dobre firmy budowlane chętnie dzielą się doświadczeniem. Odpowiedzi na pytania oraz fachowe porady oferują jeszcze przed rozpoczęciem współpracy, podczas konsultacji przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Jakie kwestie poruszane są najczęściej jeśli chodzi o Szczecin? Remonty.

Jakość poparta doświadczeniem

Nie ma reguły jeśli chodzi o skalę prac – profesjonaliści zajmują się całym spektrum zleceń, od wymiany armatury łazienkowej po remonty całych posesji. Do najważniejszych spraw, jeśli chodzi o remonty Szczecin zalicza wykorzystanie wolnej przestrzeni. Nawet tam, gdzie dom nie zostanie wyposażony w nową kuchnię, ani nie zyska pokoju gościnnego na poddaszu to inwencja poparta doświadczeniem pomoże dobrze wykorzystać wolne miejsce. Nie ma problemu przy decyzjach podejmowanych intuicyjnie i „na wyczucie”. Dobra firma znajdzie metodę na każdą realizację. Najprostszym przykładem może być organizacja przestrzeni przydomowej.

Pozwolić by sprawy układały się same

W przypadku gdy nie ma pomysłu na przestrzeń poza obrębem domu, niektórzy inwestorzy pozwalają by wykreowała się „sama z siebie”. Jak? W którymś punkcie zostaje wyłożony chodnik z dodatkiem krzeseł. Kiedy miejsce opatrzy się domownikom, można na nim położyć kostkę brukową – niekoniecznie w regularnej płaszczyźnie – albo płyty w piaskowca. W tym momencie nie tylko ten jeden obszar, ale i cała posesja od razu nabiera nowego charakteru. Ta sama firma, która realizowała prace regulacji podłoża zainstaluje potem pergolę, albo doda jakąś potrzebną konstrukcję, np. drewnianą wiatę, pod którą można postawić grilla, albo trzymać dodatkowe krzesła, lub kosze z utensyliami ogrodniczymi.

Rozwój wizji – rozwój nieruchomości

Inwestorzy zadowoleni z jakości prac chętnie kontynuują współpracę z ich wykonawcą. W dalszym czasie może więc nastąpić zmiana elewacji domu na drewnianą – jak widzimy, stopniowo zmienia się kondycja całej posesji. Jeśli chodzi o Szczecin remonty tego typu są rozłożone w czasie i przeprowadzane stopniowo, w zależności od koncepcji właścicieli. Choć nie mówimy o jakimś szablonowym rodzaju prac wszystkie prace najczęściej realizuje tylko jedna firma. Osobnym tematem jest krajobraz.

Od budowlanki po architekturę krajobrazu

Nie zawsze posadzenie jednego, czy dwóch drzew, ani żywopłot ograniczający widoczność rozwiązują sprawę ogólnej prezentacji. Wpływ na wrażenie wywierane przez posesję ma nawet krawężnik. Wystarczy jednak poruszyć ten temat i zaangażowana do remontu firma sprawdzi jakie rośliny będą się rozwijać w danej okolicy i na takiej glebie jak przy domu. I które z nasadzeń będą potem łatwe w pielęgnacji. Kiedy są w towarzystwie kilku estetycznych krzewów pojawią się ogrodowe leżanki, albo zadaszony hamak, posesja zyskuje na uroku. Z większością firm oferujących w Szczecinie remonty całych posesji współpracują architekci krajobrazu i ogrodnicy, którzy do każdych okoliczności dopasują stosowne i estetyczne rozwiązania.

Szczegóły planu estetycznego posesji

Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o okna. W wielu wypadkach inwestorzy ze Szczecina zainteresowani remontem – zarówno częściowym, jak i całej posesji – pomijają tę kwestię. Z relacji lokalnych firm wynika, że powodem tego jest trudność w podjęciu decyzji, jaki styl będzie pasować do wyglądu zewnętrznego budynku, a jednocześnie uzupełniać atmosferę wnętrza. Styl nieruchomości ma ścisły związek z doborem okien, chwilę uwagi trzeba też poświęcić żaluzjom, lub roletom. Okna powinny pasować zarówno do elewacji, jak i do stylu wnętrz, a czasem nawet do widoku, jaki się z nich roztacza, choć nie każdy ma szczęście cieszyć się pięknym widokiem na jezioro lub las. Planując remont warto pamiętać, że dom, jego toczenie i jego wnętrza stanowią całość, a odpowiedni projekt prac powinien uwzględniać jego wewnętrzną harmonię. Jeśli się o tym pamięta, efekt na pewno spełni oczekiwania.

Nie zapominajmy o dachu

Ważnym obszarem jest tu również dach, nie tylko pod względem gotowości na sezon jesienno-zimowy. Częściej zwraca się uwagę na tę część domu przy remontach świeżo nabytych posesji. Profesjonalne firmy realizujące prace remontowe zazwyczaj przypominają właścicielom o konieczności sprawdzenia dachu, wszak to że sufit na piętrze nie przecieka jeszcze o niczym nie świadczy. Sprawdzenia wymaga wewnętrzna strona poddasza, gdzie może gromadzić się wilgoć. Woda może się tez zbiegać w zagłębieniach oraz zakamarkach będących efektem tego, że konstrukcja budynku ustawicznie pracuje przenosząc naprężenia. Jeśli do tego dochodzi, szczelność poszycia staje się narażona i prędzej, czy później dojdzie do pęknięć i rozszczelnień. Jesienne deszcze i zimowe pokrywy śnieżne mogą spowodować magazynowanie wilgoci, a w konsekwencji – korozję biologiczną

Postawić na doświadczenie

Sporadyczne uszkodzenia punktowe właściciele posesji naprawiają na ogół sami, pojawiają się jednak problemy gdy pęknięcia pojawiają się przy miejscach montażowych takich jak obszary osadzenia okien dachowych, anten, kominków wentylacyjnych. Woda może się też dostać pod papę z powodu wad materiałowych, albo błędów ekipy dekarskiej, która tu pracowała na zlecenie poprzednich właścicieli. Przywracanie szczelności i jej zabezpieczanie to zwarte systemy rozwiązań dobrze znane profesjonalistom, czyli komuś, kto wyręczy nas z obowiązku analizy materiałów reklamowych i zestawień technologiczno-finansowych.

Leave a comment