Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy ogrodzenie betonowe wykonać samodzielnie czy zlecić profesjonalnej firmie

To zależy. Jeśli nie jesteśmy doświadczeni w budowaniu ogrodzeń, a prace mają być wykonane solidnie i estetycznie – lepiej oddać je fachowcom. Dodatkowo firma współpracująca z producentem bloczków betonowych wykonuje ogrodzenie i udziela nam na nie gwarancji nie tylko wykonawcy ale i producenta. Warto mieć to na uwadze, ponieważ ogrodzenia z bloczków są dość kosztowne i jeżeli nie będą systematycznie i odpowiednio konserwowane mogą ulec np: pęknięciu zimą, gdy woda opadowa wniknie do wetrza przez mikro szczeliny a następnie zamarznie.

Budowa ogrodzenia krok po kroku


Pierwszym krokiem jest wykopanie rowu pod ogrodzenie i wylanie trwałego fundamentu, który będzie sięgał poniżej poziomu przemarzalności gruntu. Należy to zrobić na całej długości ogrodzenia, a następnie ustawić bloczki. Betonowe bloczki mogą być ułożone na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Producenci oferują szeroką paletę kolorów i wzorów a także kształtów bloczków, dlatego też możliwości aranżacyjne są niemalże nieograniczone. Po ułożeniu bloczków należy je zabetonować innymi słowy wypełnić betonem odpowiedniej klasy (B15 lub B20). Po kilku dniach beton uzyskuje wymaganą twardość a ogrodzenie można poddać dalszym pracom. Można montować daszki na słupkach, a także wstawiać przygotowane wcześniej przęsła. Jednymi z finalnych etapów prac będzie montaż bramy i furtki. Bramy wjazdowe i furtki można kupić gotowe lub zamówić je na wymiar. Najlepiej u tego samego producenta u którego zamawialiśmy przęsła. Ogrodzenie będzie maiło wówczas spójny i estetyczny wygląd.

Napędy i elektroniczne systemy do ogrodzeń

Oczywiście mówiąc o budowie ogrodzenia nie sposób nie wspomnieć o napędzie do bramy a także domofonie czy skrzynce na listy. Odpowiednia automatyka powinna być już dobrana na etapie projektu, chociażby dlatego, że skrzynkę można zamontować wewnątrz słupka już w trakcie murowania. Na tym samym etapie należy poprowadzić przewody do domofonu czy wideo domofonu a także do napędu bramy. Wybierając bramę wjazdową skrzydłową lub przesuwną mamy do wyborów przeróżne napędy dedykowane do konkretnych rodzajów bram. Ich zasilanie wychodzi z jednej lub z dwóch stron bramy. Dlatego tak ważny jest dobór urządzeń już na pierwszym etapie czyli przy projektowaniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment