Meble do kuchni na zamówienie – sposób na unikalną kuchnię

Meble kuchenne na wymiar  – takie rozwiązanie nadal wybierane jest przez wiele osób, planujących zrealizować swoje marzenie o idealnej kuchni. Często trzeba zapłacić za nie więcej niż za gotowe komplety, ale to jednak wcale nie zniechęca ludzi, planujących urządzić idealną przestrzeń kuchenną. Poniżej sprawdzamy, dlaczego realizacja mebli kuchennych na zamówienie nie wychodzi z mody i cały czas ma się dobrze.

 

Meble do kuchni na zamówienie – powiedz “nie” ograniczeniom!

Przygotowywanie posiłków,mycie talerzy, szklanek, garnków, sprzątanie – to, jak wykonujemy każdą z tych czynności zależy od wielu czynników. Sposób realizacji domowych obowiązków często zależy po prostu od naszego gustu i preferencji. W efekcie część osób preferuje np. zlew jednokomorowy, bo chcą mieć one większą przestrzeń roboczą na blacie, podczas gdy inne nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez wielkiego zlewu złożonego z dwóch olbrzymich komór. Takie różnice można zauważyć również w preferencjach dotyczących organizacji przestrzeni.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom spotkamy się np. z różnymi systemami otwierania szafek. W domach naszych babć spotkamy się przeważnie ze skrzydłowym wariantem otwierania szafek. Dziś spotykamy się również z wariantami, które się uchylają, przesuwają lub … są po prostu z otwartymi półkami, zawieszonymi w miejscu klasycznych szafek. Jest całkiem sporo dostępnych wariantów, a gdy weźmiemy pod uwagę również takie kwestie jak wykorzystane materiały czy wzory na frontach szafek, możliwości są właściwie nieskończone. Wybierając gotowe meble musimy godzić się na połączenia, które zaplanował producent; nie mamy wpływu na poszczególne elementy zestawu lub możemy zmienić coś jedynie w małym stopniu. Jak to wygląda w przypadku mebli do kuchni na wymiar?

 

Czy warto zdecydować się na kuchnie na zamówienie? Kilka słów o podstawowych zaletach rozwiązania

Podstawowa zaleta to po prostu wspomniana wcześniej możliwość wyboru dowolnych opcji i łączenia wybranych rozwiązań. To z kolei pociąga za sobą wiele innych korzyści, takich jak:

 

  1. racjonalne zagospodarowanie całego pomieszczenia

Dysponujemy kuchnią o określonej wielkości, a to oznacza, że nie zawsze jesteśmy w stanie z pomocą gotowych kompletów urządzić przestrzeń funkcjonalnie. Ma ono swoje ograniczenia i zalety. To oznacza, że część gotowych mebli po prostu nie będzie pasowała do naszej kuchni. Przekonanie o tym, że znajdziemy gotowe meble, które będą idealne pod każdym względem, jest dość naiwne. Takie urządzanie kuchni nierzadko sprawia, że później musimy przyzwyczajać się do pustych przestrzeni, różnorodnych nisz, zbierających brud i do innych niefunkcjonalnych miejsc. Nawet bardzo cierpliwe i spokojne osoby mogą denerwować się, stykając się codziennie z takimi problemami. Z meblami do kuchni na wymiar nie ma mowy o takich kłopotach. Korzystając ze wsparcia profesjonalisty, takiego jak np. firma Formanufaktura, zaplanujemy kuchnię idealnie dopasowaną do konkretnego metrażu.

 

  1. stworzenie wyjątkowej przestrzeni

Trudno nie ekscytować się na myśl, że nasza kuchnia jest wyjątkowa. Taką oryginalność doceniają również osoby, które preferują raczej zachowawcze, standardowe formy. I ludzie ceniący typowe, sprawdzone i często stosowane rozwiązania, i osoby lubujące się w nietypowych akcentach, zakochają się w możliwościach aranżacyjnych, jakie daje kuchnia na wymiar. Mamy więc ogromne pole do popisu oraz szansę na to, żeby zrealizować swoje marzenie o idealnej kuchni.

 

  1. opcja stworzenia bardziej lub mniej wiernej kopii kuchni, która skradła nasze serca

Niektóre osoby zamiast stawiać na unikalność zabudowy kuchennej, w pełni świadomie stawiają na odtwórczość. Meble kuchenne na zamówienie czasem wybierają osoby, które interesują się konkretnym okresem i chcą urządzić swoje mieszkanie zgodnie z minionymi trendami. Przestrzeń kuchenna nawiązująca do stylu lat 50.? Oczekujemy wyposażenia związanego z inną dekadą? Może się zdarzyć, że klientowi po prostu bardzo mocno zależy na wykreowaniu kopii jakiegoś miejsca. Istnieje możliwość zaczerpnięcia inspiracji z kilku stylistyk i połączenia ich w jeden spójny projekt. Tego typu zlecenia są dość wymagające, stąd nie należy zbyt pochopnie wybierać wykonawcy.

Prace wykończeniowe oraz różnego rodzaju remonty często są bardzo kłopotliwe dla domowników. Celujmy więc w rozwiązania funkcjonalne i estetyczne, których nie zapragniemy wymienić po stosunkowo krótkim czasie. Zmiana aranżacji kuchni to zazwyczaj przedsięwzięcie, które podejmujemy z myślą o wielu latach. Dobrze jest oszczędzić sobie codziennych nerwów i wybrać wyroby solidne i dopasowane do potrzeb domowników. Pamiętajmy o tym, jeśli wybierając między gotowymi meblami, a meblami na wymiar, poczujemy pokusę oszczędzania.

Leave a comment