Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ahoj przygodo czyli czarter jachtów na Mazurach!

Wyczarteruj jacht na Mazurach i spędź wyjątkowe wakacje w Polsce! Mazurskie jachty czarterowe są doskonałą opcją zarówno dla doświadczonych wilków morskich, którzy spędzili na wodzie setki i tysiące godzin, jak i dla kompletnych amatorów, którzy dopiero będą stawiali swoje pierwsze kroki w żeglarstwie.

Firmy czarterowe na Mazurach oferują wynajem jachtów wraz z pełnym serwisem technicznym, a nawet możliwością wynajęcia usług sternika. Chociaż trzeba tu nadmienić, że do sterowania większością jachtów czarterowych dostępnych na Mazurach nie potrzeba żadnych uprawnień – patent sternika wymagany jest dopiero dla jachtów o długości kadłuba powyżej 7 i pół metra, a dla jachtów motorowych na łodziach o mocy silnika powyżej 75 kW, długości kadłuba do 13 metrów oraz prędkości maksymalnej do 15 km/h. Warunki te spełnia większość jachtów dostępnych na wynajem na mazurskich jeziorach.

Co znajdziemy na przykładowym jachcie? Obecnie nowoczesne jachty, a takich jest zdecydowana większość na Mazurach, są pływającymi apartamentami. Pod pokładem takich niewielkich jachtów znajdziemy zazwyczaj dwie lub trzy sypialnie, aneks kuchenny, WC z prysznicem, ogrzewanie, telewizor itd.

Decydując się na czarter jachtów na Mazurach musimy zdecydować, jaki jacht się wybrać – żaglowy czy motorowy? Oczywistym jest fakt, że dla amatora o wiele prostsze i wygodniejsze jest sterowanie jachtem motorowym. Aby sprawnie poruszać się takim jachtem po mazurskich wodach wystarczy krótkie przeszkolenie, które otrzymamy bezpłatnie w firmach czarterowych. Natomiast pływanie jachtem żaglowym wymaga już konkretnych umiejętności, które możemy nabyć na kursach żeglarskich lub wybierając się na wakacje z osobą, która ma już za sobą pewne doświadczenie w żeglarstwie. Alternatywną możliwością jest, na swój debiutancki rejs jachtem czarterowym, wynajęcie w pakiecie doświadczonego sternika jachtowego, który przy okazji będzie mógł zapoznać nas z tajnikami żeglarstwa.

Niewątpliwie bez względu na to na jaki jacht byśmy się nie zdecydowali, możemy być pewni, że czarter jachtu na Mazurach zapewni nam wyjątkowy czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody. Uwierzcie, że podziwianie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z wody to nadzwyczajne doświadczenie, o wiele bardziej wyjątkowe niż obserwowanie z pozycji lądu.

Przykładowy cennik czarteru jachtów na Mazurach możne znaleźć na stronie www.piraci.com.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment