Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opieka osób starszych w Niemczech. Jak znaleźć dobre zlecenie?

Zawód opiekunki osób starszych znany jest z dobrych zarobków i stabilnego rynku pracy. Branża opiekuńcza rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu możemy zaobserwować bogaty wybór ofert pracy. Jednak wraz z jej rozwojem na rynku powstaje coraz więcej firm organizujących wyjazdy do Niemiec. Nie wszystkie z nich są uczciwe, dlatego warto dowiedzieć się jak rozpoznać uczciwego pracodawcę. Przeczytaj artykuł i poznaj realia branży opiekuńczej.

Od czego zależą zarobki opiekunki seniora?

Na końcową pensję opiekunki seniora w Niemczech składa się kilka czynników. Przede wszystkim zależne jest to od trudności zlecenia, co w dużej mierze wiąże się ze stanem zdrowotnym seniora. Możemy trafić na osobę starszą, która jest samodzielna, ale może to być też senior wymagający pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Wypłata opiekunki osób starszych zależy również od jej kompetencji. Aby podjąć pracę z agencją opiekuńczą wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego i doświadczenie w opiece. Nie musi być to profesjonalna praktyka, jednak należy wiedzieć w jaki sposób zajmować się podopiecznym. Jeżeli chcesz zdobywać lepiej płatne zlecenia warto pracować nad umiejętnościami językowymi. Umiejętnościami cenionymi przez niemieckie rodziny są również: wykształcenie pielęgniarskie, czynne prawo jazdy czy kursy opiekuńcze.

Dobre oferty pracy w opiece

Współpraca z agencją opiekuńczą zawsze powinna odbywać się na podstawie legalnej umowy. Niezwykle ważne jest także transparentne przedstawienie warunków pracy oraz ubezpieczenie. Niektóre firmy proponują również opiekę doświadczonego koordynatora zlecenia. Przykładem firmy w której znajdziemy wszystkie wyżej wymienione punkty jest Veritas Opieka. To agencja będąca jednym z liderów na rynku opiekuńczym. Jest to pracodawca proponujący jedne z najwyższych stawek na rynku – średnio 1800 € netto miesięcznie. Opiekunki seniora nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne, a darmowy obustronny transport organizuje firma. Szukasz dobrego zlecenia? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w Veritas Opieka: Opieka w Niemczech firmy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment