Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważne przy krzywych zębach

Nieprawidłowe ustawienie zębów może nieść za sobą wiele problemów. W najlepszym razie dana osoba będzie się po prostu źle czuła, unikając uśmiechania się i szerokiego otwierania ust. Ale często będzie się to też wiązać z problemami z gryzieniem i żuciem, a to już ma niebagatelny wpływ na trawienie. Skrzywione, stłoczone zęby to także problemy z ich dokładnym umyciem, a to z kolei może stosunkowo szybko spowodować zmiany próchnicze. Dodatkowo w niektórych przypadkach pojawiają się duże obciążenia przenoszone na kości szczęki i patologiczne zmiany z tego powodu. Dlatego jeśli ktoś ma skrzywione zęby, to warto podjąć odpowiednie leczenie, żeby uniknąć poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Takim leczeniem nie będzie się jednak zajmował zwykły stomatolog, a specjalista z dziedziny ortodoncji, i do niego właśnie trzeba się będzie udać w pierwszej kolejności. Sposobów leczenia krzywych zębów jest wiele, bardzo duże znaczenie ma też znalezienie przyczyny skrzywienia i jej wyeliminowanie.

Praktycznie każde leczenie zaczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu szczęki pacjenta, najczęściej potrzebne do tego będzie wykonanie zdjęcia panoramicznego. Dopiero wtedy ortodonta warszawa będzie mógł wybrać odpowiednie sposoby leczenia i je zaproponować. Najczęściej stosuje się różnego rodzaju aparaty stałe i ruchome, które mają za zadanie skorygować ustawienie poszczególnych zębów w szczęce. Taki aparat trzeba niejednokrotnie nosić nawet przez kilkanaście miesięcy, zanim osiągnie się upragniony cel. Co jakiś czas trzeba się wybrać z wizytą kontrolną, w celu skorygowania ustawień. Aparaty stałe przeważnie stosuje się u dorosłych, natomiast ruchome częściej u dzieci. Każdy aparat jest dokładnie dopasowany do szczęki pacjenta, dlatego ważne jest jego precyzyjne wykonanie. Tak jak już było wspominane, dobry ortodonta nie tylko zajmie się samym naprostowaniem zębów, ale też poszuka przyczyny ich skrzywienia i postara się ją wyeliminować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a comment